Dr. Turhan Güldaş Hakkında

Dr. Turhan Güldaş

1960 yılında dünyaya gelen Dr. Turhan Güldaş’ın yolculuğu; doğduğu topraklarda, Mardin’de başladı. İlk ve orta öğrenimini Mardin’de bitiren Güldaş, üniversite hayatında ilk olarak Erzurum Atatürk Üniversitesi Arap-Fars Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nü kazandı. Bu fakültede bir senelik eğitimin ardından Ankara İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mali Bilimler ve Muhasebe Yüksekokulu’na girdi. Burada da bir sene okuyan Güldaş, daha sonra hayalini gerçekleştirerek Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandı ve 1983 yılında mezun oldu.

Küçük yaşlardan itibaren kendini geliştirmeye ve zihnini daha iyi kullanmaya yönelik yöntemler geliştirmeye çalışırken 1976 yılında ilk kez Ankara’da kendi gibi düşünen insanların yazdığı kişisel gelişim ile ilgili kitaplarla tanıştı. Öğrenme ve kendini daha fazla geliştirebilmenin tutkunu olarak dünya kültürlerinin peşine düştü. Böylece hem eğitim hem de kişisel gelişim için rotasını dünyaya çevirdi. 11 yıl boyunca Fransa’nın Paris şehrinde yaşadı, hem çalıştı hem de kron köprü ile implant eğitimleri aldı. Sorbonne’da Fransız dili eğitimi gördü. Ama kişisel gelişim her zaman hayatının merkezindeydi.

Detaylı Bilgi

YAŞAM SİHİRBAZI

FRANSIZ EKOLÜNDEN ‘COUE METODU’NU KENDİNE GÖRE GELİŞTİRDİ

Dünya, 80’li yıllarda kişisel gelişimin yeni yeni önemini kavrarken Dr. Turhan Güldaş da, Yaratıcı İmgeleme (Visualization Creative), meditasyon ve düşünce gücü konularına ilgi duydu. Fransa’da yaşadığı sürece kendini geliştirmek adına, insan beyninden daha iyi nasıl verim alınabileceği üzerine yoğunlaştı. Pek çok konuda eğitimler aldı, dünya çapındaki uzmanlarla çalışma fırsatı buldu, kitaplar okudu, uyguladı ve incelemelerde bulundu. O dönemlerde kişisel gelişim ve psikoterapi metodunu ilk kez ortaya atan ve ototelkin alanında Fransa’da bir ekol başlatan Emile Coue’nun fikirlerinden çok etkilendi. Ünlü psikolog ve eczacı olan Coue’nun dünyada “Coue metodu” olarak bilinen bu öğretisini geliştirdi ve kendi metodunu oluşturdu. Bu metod sayesinde hem kendi hayatında hem de başkalarının hayatında ‘yaşam sihirleri’ yarattı.

Ardından Rusya ve Ukrayna’da da benzer eğitimler alarak farklı deneyimler yaşadı. Hayatının yaklaşık 40 yılını, “beynin daha verimli çalışması”, meditasyon uygulamaları, pozitif düşünce ile yaratıcı imgeleme (Visualization Creative) üzerine araştırmalar yaparak geçirdi. Dünyayı gezerken insan ilişkilerini inceleme fırsatı yakaladı, öğrendiklerini sentezledi ve hem kendi hayatında hem de başka hayatlarda uygulanabilirliğini gördü.

AMACI; BİLGİSİNİ PAYLAŞMAK VE KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEK

Kişisel gelişimi sonsuz bir okyanus olarak tanımlayan Dr. Turhan Güldaş’ın amacı hiçbir zaman ticari olmadı; öğrendiklerini, uygulanıp başarılı sonuç alınmış olan yöntemleri kamuoyuna anlatmak ve paylaşmak oldu. İstanbul’da implant ve estetik diş hekimliği üzerine çalışmalarını sürdüren Güldaş; ayrıca sağlık, turizm ve hizmet sektörlerinde dünyanın farklı köşelerinde (Fransa, Rusya, Belarus vb.) ortaklıkları ve işletmeleri bulunmaktadır. Çoğunlukla yurtdışında yaşamakta ve Rusça, Fransızca, İngilizce, Arapça ve Türkçe bilmektedir.

1985 yılında bilgisayar programcılığıyla tanışan Dr. Turhan Güldaş, hastalar için bilgi takip ve tedavi programlarını içeren Türkiye’deki ilk hasta takip programını geliştirdi.

Bugüne kadar pek çok TV programına konuk olan Dr. Turhan Güldaş, son olarak Show TV’de her cumartesi yayınlanan, Ebru Akel’in sunduğu “Kendine İyi Bak” programına düzenli konuk olmakta ve kişisel gelişimin farklı konularında görüşlerini paylaşmaktadır.

İnsanın her yaşta kendini geliştirebileceğini düşünen Dr. Turhan Güldaş, “Herkes her şeyi biliyor; işin sırrı yapmakta. Bilip yapmayanlar başarısız olanlar, fark yaratanlar ise yapanlardır” diyor.

GENÇLİK HAYALLERİ GERÇEK OLDU

Çocukken zihnini geliştirmek için çabaladığı dönemlerde, kariyeri ve özel yaşamı ile ilgili kendine hedefler koydu. Belirlediği hedeflerin büyük bir çoğunluğuna bugün erişmiş olmaktan mutluluk duyuyor. Ve tüm bilgi ve metodlarını kamuoyuyla paylaşmaktan zevk alıyor. Hem kendi hayatı hem de çevresindeki hayatlar üzerinde mucizevi etkiler yaratan Dr. Turhan Güldaş, bu özellikleriyle bugün Rusya ve Kazakistan’da Volshebnik (Yaşam Sihirbazı) olarak adlandırılmaktadır. Güldaş; meditasyon, beyin ve düşünce gücü ile farkındalık yaşayan bireylerin geleceğini şekillendirebileceğine inanmakta, yaşamın sihrine kavuşabileceklerini düşünmektedir.

Halen hayatında uyguladıklarını ve dünya çapındaki pek çok kültürden esinlenmelerini insanlara aktarmak için yolculuğuna devam etmekte; TV programları, youtube kanalı ve medya aracılığıyla insanların hayatına dokunmayı sürdürmektedir.